• Dudullu OSB'ye Ulaşım
Duyurular
Eser Yarışmamız Yedinci Yılını Tamamladı

Eser Yarışmamız Yedinci Yılını Tamamladı

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi olarak, bu yıl yedincisini düzenlediğimiz ve Türkiye çapında yürüttüğümüz proje kapsamında lise öğrencileri arasında “Mustafa Kemal Atatürk’ü Anlamak” konulu yarışmamıza bu yıl yine üç ilimizle, Antalya, Batman ve Ordu ile devam ettik. 

Geçtiğimiz altı yılda İstanbul, Artvin, Şanlıurfa, Trabzon, Osmaniye, Edirne, Aydın, Çanakkale, Sivas, Mersin, Sinop, Tekirdağ, Denizli, Düzce, Malatya, İzmir, Adana ve Samsun’dan dereceye giren tüm öğrencilerimizi görevli öğretmenleri ile birlikte İstanbul’a getirdik ve gerçekleştirdiğimiz muhteşem gecelerde ödüllerini takdim ettik.

Bu yarışma ile çocuklarımızı Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece kitaplardan okuyarak öğrenmelerinin dışında, onu kendi bilinçlerinde yorumlamalarını istedik. Teşvik etmek için de her kategoride dereceye giren ilk üçer öğrenciye önemli miktarda para ödülünün yanı sıra, Bölge firmalarının verdiği ödüller ve diğer mansiyon ödüllerle birlikte eğitimlerine bir nebze de olsa katkı sağlamayı amaçladık. 

12 Mayıs 2018 Cumartesi gecesi gerçekleştirilen muhteşem gecede 137 ödül sahiplerini buldu. Öğrenci ve öğretmen kafileleri, ertesi gün Dolmabahçe Sarayı gezisi ve Boğaz turu sonrası memleketlerine uğurlandılar.

Ödül alan öğrenciler ve tüm fotoğraflar için burayı tıklayınız.