• Dudullu OSB'ye Ulaşım
Duyurular
Dudullu OSB 29 Ekim Atatürk Koşusu

Dudullu OSB 29 Ekim Atatürk Koşusu

 

Organize Sanayi Bölgeleri arasında bir ilki daha hayata geçiren Dudullu OSB’de "8K ATATÜRK KOŞUSU" Yapıldı.

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen 8K Atatürk Koşusu, 29 Ekim Pazar günü Dudullu OSB’nin hizmete açtığı 30.000 metrekare ile Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı Spor ve Yaşam Merkezi olan We’ll Club’ta gerçekleşti. 

OSB’ler arasında bir ilk olma özelliği taşıyan 8K Atatürk Koşusu’na bölgede bulunan birçok firma çalışanı başta olmak üzere, ülkemizden ve çeşitli ülkelerden 600’den fazla sporcu katıldı. Ultra Maraton Atleti ve Macera Yarışçısı Faruk Kar ve Utkuer Yaşar’ın danışmanlığında gerçekleşen koşu, yarışın ev sahibi We’ll Club’ın festival alanında 13:00 itibariyle başladı. Türkiye Atletizm Federasyonu hakem ve gözlemcilerinin yönetiminde gerçekleşen 8K Atatürk Koşusunda tüm katılımcılar, OSB içerisinde uzun ve titiz çalışmalar sonucu oluşturulan 8K parkurda ilk defa Türkiye’de Sanayinin nabzının tutulduğu OSB’de koşma deneyimi yaşadı. 

İlk etapta 200 çocuğun start aldığı Çocuk Koşusu ile Cumhuriyetimizin sağlam temelleri olan sporsever minikler de ilk profesyonel yarışlarını gerçekleştirmiş oldu. Çocuk koşusunda madalyalarını alan minik sporcuların heyecanı renkli karelere yansıdı. Hemen ardından Genel Klasmanda yarışan koşucular, We’ll Club’tan başlayarak Dudullu OSB’deki 8K parkurda büyük bir coşkuyla yarışı tamamladı. Değerlendirmelerinin kadın ve erkek olmak üzere 2 kategoride yapıldığı 8K Atatürk Koşusu’nda kadın ve erkek katılımcılar kendi içlerinde 18-29, 29-39, 39-49, ve 50+ olmak üzere kategorilere ayrıldı. Böylelikle toplamda 30 finalist hediyelerin sahibi oldu. Parkuru erkeklerde 23 dakikada tamamlayan Fas asıllı Youssef Benhadi ve kadınlarda 26 dakika ile Özlem Kaya 1.’lik ödülü olan 5.000 TL’nin sahibi oldu Ödül töreni ve Cumhuriyet kutlamalarına ev sahipliği yapan We’ll Club’ta 60 kişilik ekip organizasyonda görev aldı. 

FİNALDE 17.000TL ÖDÜL VE ÇOŞKULU CUMHURİYET KUTLAMALARI!

Tüm sporcuların katılım madalyası ile ödüllendirildiği Atatürk Koşusu’nda kadın kategorisinde Özlem Kaya 26 dakika ile birinci olarak 5.000 TL’nin; Nuran Satılmış ikinci olarak 2.500 TL’nin, Betty Jematia Chepkwony ise üçüncülük derecesi ile 1.000 TL ödülün sahibi oldu. Erkek kategorisinde birincilik ödülü olan 5.000 TL’yi 23 dakika ile Youssef Benhadi alırken, ikincilik ödülü olan 2.500 TL, 5 salise farkla Nicolae Alexandru’nun, üçüncülük ödülü 1.000TL ise Getaye Gelaw’ın oldu. 15-17 Gençler Kategorisi erkeklerde parkuru 33 dakikada Abdullah Talha Tosun birincilikle tamamlarken, kadınlarda 40 dakika ile Çığıl Uzun birinci oldu. Toplamda 17.000 TL para ödülünün sahiplerini bulduğu organizasyonda DJ performansı eşliğinde görkemli 29 Ekim kutlamalarıyla Cumhuriyet Bayramı coşkusu doruklarda yaşandı.

 Daha fazla bilgi için tıklayınız.