• Dudullu OSB'ye Ulaşım
Duyurular
8K Atatürk Koşusu'nun 3'üncüsü Yapıldı

8K Atatürk Koşusu'nun 3'üncüsü Yapıldı

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen 8K Atatürk Koşusu, 29 Ekim Salı günü Dudullu OSB’nin hizmete açmış olduğu ve 30 bin metrekare ile Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı Spor ve Yaşam Merkezi olan We’ll Club’ta üçüncü kez yapıldı.

OSB’ler arasında bir ilk olma özelliği taşıyan 8K Atatürk Koşusu’na bölgede bulunan birçok firma çalışanı başta olmak üzere, ülkemizden ve çeşitli ülkelerden 700’den fazla sporcu katıldığı koşu, yarışın ev sahibi We’ll Club’ın festival alanında 13:00 itibariyle başladı. Türkiye Atletizm Federasyonu hakem ve gözlemcilerinin yönetiminde gerçekleşen 8K Atatürk Koşusunda tüm katılımcılar, OSB içerisinde uzun ve titiz çalışmalar sonucu oluşturulan 8K parkurda ilk defa Türkiye’de Sanayinin nabzının tutulduğu OSB’de koşma deneyimi yaşadı. 

İlk etapta 300 çocuğun start aldığı Çocuk Koşusu ile Cumhuriyetimizin sağlam temelleri olan sporsever minikler de ilk profesyonel yarışlarını gerçekleştirmiş oldu. Çocuk koşusunda madalyalarını alan minik sporcuların heyecanı renkli karelere yansıdı. Hemen ardından Genel Klasmanda yarışan koşucular, We’ll Club’tan başlayarak Dudullu OSB’deki 8K parkurda büyük bir coşkuyla yarışı tamamladı. 

Koşu videosu için tıklayınız

Sonuçlar için lütfen tıklayınız